Aqua Zumba

Aqua Zumba| La Delmare Çekmeköy - Sports & Spa
Aqua Zumba - Ladelmare Fitness & SPA Ataşehir

Aqua Zumba Nedir?

Siz hiç suda dans ederek ve eğlenerek kilo verdiniz mi?

Zumba, kendine has kareografilerin, fitness ve dans uyarlanması ile oluşan bir egzersiz türüdür.

Aqua zumba, su da yapılmasından dolayı normal zumbaya 12 kat daha fazla enerji sarf ettirir. Suyun direnci ve kuvvetine karşı yapılan bu antrenmanda hem çok eğlenebilir, hem de yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Aqua Zumba - Ladelmare Fitness & SPA Ataşehir

Aqua Zumbanın faydaları nelerdir?

Aqua Zumba’nın faydalarından bahsedecek olursak, öncelikle eğlenmenizi ve stres atmanızı sağlar. Formda kalmak ve kilo vermek istiyorsanız zumba sizin için idealdir, çünkü vücutta hem sıkılaşma hem de kalori yakımı sağlar. Bir diğer faydası koordinasyon yeteneğini geliştirir, vücuda esneklik katar. Su ve suyun direnci, duruş bozuklukların iyi gelirken diz, bel ve boyun sakatlıklarını korunaklı bir şekilde çalıştırıp güçlü hale getirir

Aqua Zumba - Ladelmare Fitness & SPA Ataşehir

Aqua Zumba’yı Kimlere Göre?

Suyu, eğlenmeyi ve dans etmeyi sevenler, çalışırken bir alet ya da ekipman kullanmadan yağ yakmak isteyenlerin tercihidir.  Günlük hayatımızda masa başı işler nedeniyle daha az hareket ediyoruz.

Aqua Zumba size tüm vücudunuzu hareket ettirme, nabzınızı yükseltme fırsatı sunuyor. Üstelik suyun direncini de avantaja çevirerek. Vücudunuzda bulunan tüm kas gruplarına yönelik özel hareketlerden oluşan 1  aqua zumba antrenmanı değişime başlamak için en eğlenceli çözümü size sunuyor.

Aqua Zumba - Ladelmare Fitness & SPA Ataşehir

Aqua Zumba antrenmanı ne kadar sürer?

Antrenman yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Önce vücudunuzu ısıtmak ve duyun direncine alışmanız için için daha kolay hareketlerle başlanır ve tempo, zorluk kademeli olarak eğitmenin planlamasına göre yükseltilir. Vücudunuzda bulunan tüm kas grupları uyarılarak, metabolizmanız hızlandırılır. Yağ yağımı atar. Ortalama 600 ile 800 kalori harcanır.

Aqua Zumba için öneriler

Egzersizinde ne beklediğinizi bilmek eğitmenlerimiz açısından doğru kareografileri sunabilmeleri için önemlidir. İlk kez bir dersine katılacaksanız kareografileri kaçırmaktan korkmayın çünkü işin en eğlenceli kısmı burada, eğlenirken zayıflamak çok güzel!

Aqua Zumba - Ladelmare Fitness & SPA Ataşehir

La Delmare ve Aqua Zumba

Çünkü eğlence ve ritim konusunda deneyimliyiz. Kapalı ve Açık havuzlarımızla mevsime uygun olarak en eğlenceli ve konforlu antrenman deneyimini sunmayı hedefliyoruz Havuzlarımızda sizler spora başlamadan önce gerekli hijyen prosedürleri uygulanmaktadır. Havuz için klor, ph dengesini bozmayacak şekilde ayarlanırken, bakteri ölçümleri gerçekleştirilmektedir. Sağlık Bakanlığı’mız tarafından sunulan yönetmeliğe uygun olarak hijyen prosedürleri takip edilmektedir.

Sizin sağlığınızı önemsiyoruz, bu yüzden maksimum hijyen koşullarında en keyifli sporu yapabilmeniz için tüm prosedürlere dikkat ediyoruz. Biliyoruz ki bu yüzden bizi tercih ettiniz.