TRX

TRX | La Delmare Çekmeköy - Fitness & Spa
TRX Suspension - Ladelmare Fitness & SPA Ataşehir

TRX Suspension

TRX Suspension size vücut ağırlığınızı direnç ve ağırlık olarak kullanmanızı sağlayarak yüzlerce egzersiz olanağı sağlar. Vücut pozisyonunuzu değiştirerek kolaylıkla direnç ve şiddet ayarı yapabilirsiniz.

  • Hızlı, pratik ve aynı zamanda verimli total-body (Tüm vücut) antrenmanı sağlar
  • Sağlam bir kas yapısının gelişmesine yardımcı olur
  • Kas dayanıklılığını ve esnekliğini artırır.
  • Profesyonel atletlerden yeni başlayanlara her seviyedeki kullanıcı için uygundur.
  • Kolay taşınabilir ve her yerde kullanılabilir özelliktedir.

TRX AVANTAJLARI?

TRX Antrenmanında vücudunuz bir fitness makinesi görevi görür. Ağırlığı, zorluk seviyesini kendi vücut ağırlığınız ve pozisyonunuza bağlı olarak dengeleyebilirsiniz.  Klasik fitness ve gymden farklıdır. Birçok kurum tarafından personellerine zorunlu hale getirildiği bilinmektedir. Günlük yaşamda vücut direncini artırmak, yağ yakımını hızlandırmak ve en önemlisi sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

TRX Suspension - Ladelmare Fitness & SPA Ataşehir

Teknikler Neler?

Egzersizlerinde sınırsız hareket imkanı bulunmaktadır. Yani vücut ağırlığınız, pozisyonunuzun yer çekimine karşı dengede durabilmesini sağlayabildiğiniz her konum bir tekniktir. Vücut gelişiminizi, kaslarınızın ısındığını hissettiğinizde doğru yoldasınız.

Farklılığı Nedir?

Suspension vücudun doğal hareket yönlerinde egzersiz imkanı sağlar. Yani diğer fitness makinelerinde ya da aletlerinde olduğu gibi yanlış bir hareket yapma olasılığınız daha düşüktür. Elbette dengesiz ve sizin için uygun olmayan bir harekette ağrı ya da kramp yaşayabilirsiniz. Bu nedenle doğru bir Eğitmenle çalışmak önemlidir.

TRX Suspension - Ladelmare Fitness & SPA Ataşehir

Kısa sürede çoklu etki

TRX Suspension’da ekipman, alet sırası, teknik pozisyonun oluşturulma süresi gibi zaman kaybı yaşamazsınız bir hareketten diğer harekete geçmek sadece saniyeler sürer. Vücudunuzun neresini çalıştırmak istiyorsanız ona uygun pozisyon alarak hızlıca antrenmanınıza başlayabilirsiniz. TRX size dairesel egzersiz imkanı sağlarken kasların soğumasına karşıda zaman kazandırır. Böylelikle daha kolay bir şekilde antrenmanınızı gerçekleştirebilirsiniz.

La Delmare ve TRX

TRX çılgınlığı çığ gibi büyümeye devam ediyor. Günlük kullanım için TRX’ı tercih edenlerden profesyonel antrenmanını yapan atletlere kadar her seviyeden kullanıcı TRX’i tercih ediyor. Amerikan Baseball takımları, UFC dövüşçüleri, Olimpik seviye yüzücüler ve koşucular.. Birçok sporcunun soyunma odası dolabında TRX bulmak mümkün.

Personal Training ve grup egzersizlerinde gelinen son nokta olan TRX Suspension Training ile fitness stüdyonuzu herzaman ve heryerde yanınızda taşıyabilirsiniz.

Hayatın her anında, hayal edebileceğiniz her yerde ve her koşulda spor yapabilmenize olanak tanıyan TRX Suspension Training System, sizleri klasik egzersiz rutinlerinden kurtararak sporun eğlenceli dünyasında yolculuğa çıkarıyor.

İlk kez Amerikan donanmasında ortaya çıkan ve daha sonra FITNESS ANYWHERE tarafından geliştirilerek Amerika’dan tüm dünyada yayılan TRX Training System; kendi vücut ağırlığınızla yerçek mine karşı çalışma metoduna dayanan mucizevi bir sistem…

Fitness sektöründe yeni bir çığır açan sistem; en üst performans seviyesine ulaşmak isteyen profesyonel sporcuların yanı sıra formunu korumak için spor salonlarına giden hemen her fitness düzeyindeki birey tarafından, her yerde kullanılabilir. TRX Training System; gerçek fonksiyonel gücün, esnekliğin ve dayanıklılığın arttırılmasını sağlarken; istediğiniz sıklıkta ve yoğunlukta yapabileceğiniz yüzlerce egzersiz türü de sunar.

Suspension Training Sistemi; şu an Amerika’nın en popüler spor tekniklerinden biri konumunda… Amerika’nın ünlü personal trainerları ve onlarla çalışan birçok Hollywood yıldızı da; TRX ile, kendi vücutlarını özgürce kullanarak, seviye düşme korkusu olmadan ve üst düzeyde wellness programları uygulayarak forma giriyor.

1,5 kg’dan daha az ağırlığıyla, piyasadaki tüm maliyetli ve fazla yer kaplayan egzersiz ekipmanlarından daha kullanışlı olan bu olağanüstü sistemi; şık çantasıyla her yerde yanınızda taşıyabilecek; sadece birkaç dakika içinde kurarak; evde, işyerinde, yazlıkta, sokakta, tatilde, parkta; kısacası istediğiniz her yerde spor yapabileceksiniz…